Portrérajzolás

Portré- és egyéb művészi rajz készítése fényképről (portré, csendélet, tájkép, régi fotók, esküvői képek, házi kedvencek, épületek)

Mitől lesz a rajzolás "jobb agyféltekés"? Attól, hogy még mielőtt megtanulnál rajzolni, megtanulsz egy speciális tudatállapotba kerülni. Ha ez sikerül - és mindenki képes rá, akinek agya van, akkor a rajzolás pillanatok alatt olyan automatikussá válik, mint pl. az olvasás. Észre sem veszi az ember, és hipp-hopp, lerajzolt egy portrét, ami szinte úgy néz ki, olyan precíz, mintha fénykép lenne.


Magyarországon néhány éve tanítják ezt a módszert tanfolyamokon, iskolákban sajnos még nem. Több évtizedes kutatómunka során a jobb agyféltekés rajzolás elméletét és gyakorlatát a pszichológus-rajztanár Betty Edwards dolgozta ki Amerikában, és azóta meghódította a világot. Lényege, hogy öt alapkészséget hoz felszínre az emberben, amelyekből meg is születik maga a rajzolás, ezek a következők:


1. a szélek érzékelése

2. a terek /negatív terek/ érzékelése

3. a viszonyok, arányok érzékelése

4. a fények és árnyékok érzékelése

5. az egész, a "Gestalt" érzékelése


Valójában ezeket a részkészségeket nagyon könnyű felismerni és elsajátítani, így végeredményben a jobb agyféltekés rajztanfolyamokon négy nap alatt eljutnak oda a lelkes diákok, hogy jobbnál jobb portrékat rajzolnak - akkor is, ha a tanfolyam elején csak pálcikaembert tudott rajzolni az illető!



 




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 4
Heti: 22
Havi: 12
Össz.: 12 945

Látogatottság növelés
Oldal: Jobb agyféltekés rajzolás
Portrérajzolás - © 2008 - 2024 - muveszirajz.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »